Filmy choroba psychiczna, surrealizm, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, surrealizm, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża do siebie Dani i Christiana, którzy ostatnio nie mogli się porozumieć.
Dwoje zakochanych ludzi ucieka przed wynajętym płatnym zabójcą oraz policją.
Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, w nieznanym mieście, choć niektóre szczegóły mogą wskazywać, że jest to Londyn bądź Nowy Jork. Obraz opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrze ułożonej rodziny, miłośnika muzyki klasycznej (przede wszystkim Beethovena), zadawania gwałtu i przemocy. Alex jest przywódcą małej grupy podobnych mu przestępców. Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i pozwalają mu wpaść w ręce policji. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymencie, mającym na celu szybką resocjalizację więźniów przy pomocy tzw. techniki Ludovica.


Ostatnie dni 1999 roku w Los Angeles. Całe miasto jest pogrążone w chaosie. Głównym bohaterem filmu, jest były policjant Lenny Nero (Ralph Fiennes), który handluje elektronicznymi zapisami ludzkich przeżyć. Na jednym z clipów Lenny widzi morderstwo.
Zły mag lodu, Lord Nekron (Sean Hannon) wysyła swoich neandertalskich sługusów by porwali księżniczkę Teegrę (Cynthia Leake). Młody wojownik Larn (Randy Norton), którego wieś została zniszczona przez Nekrona, i tajemniczy ale potężny Darkwolf (Steve Sandor), wyruszają aby wydostać księżniczkę z niewoli.
Helga Ulmann (Macha Méril) wykazuje zdolności telepatyczne, co pozwala jej gościć w Rzymie, na sympozjum poświęconym zjawiskom nadprzyrodzonym. Na miejscu kobieta wyczuwa negatywne wibracje i tego samego dnia zostaje brutalnie zamordowana. Jedynym świadkiem zbrodni jest pianista - Marcus Daly, który postanawia wyjaśnić zagadkę...

Papryka

7,3
Jaka jest różnica pomiędzy jawą a snem? Czy sen potrafi być bardziej realny niż jawa? Czy sny można kontrolować? Co może się stać jeśli bariera pomiędzy snem a jawą przestanie istnieć? Na te pytania próbuje, przynajmniej częściowo, odpowiedzieć film.

Sucker Punch

6,0
6,5
Młoda kobieta zostaje zamknięta w zakładzie psychiatrycznym. Będąc tam, tworzy we własnej głowie alternatywną rzeczywistość.
David Lynch zaprasza do mrocznego świata, gdzie diabeł wcielony ma twarz Dennisa Hoopera. Czy masz odwagę sprawdzić, co kryje się za błękitną zasłoną?

Fenomeny

6,7
Córka słynnego gwiazdora filmowego przybywa do znajdującej się pod Zurychem międzynarodowej, ekskluzywnej szkoły dla dziewcząt. Koleżanki opowiadają jej o serii dziwnych morderstw, które od pewnego czasu zdarzają się w okolicy. Maniakalny morderca ma zwyczaj przechowywać szczątki ciał swych ofiar przez długie miesiące, gdyż znajdowane są one w stanie daleko posuniętego rozkładu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…